Araç Ceza Sorgulama

Araç sahiplerinin, belirlenen trafik kurallarına uygunluk gösterebilmesi için ceza uygulaması düzenlenmiştir. Trafik cezalarının yaptırımları da artırılarak araç sürücülerinin bu cezalara uyması sağlanmıştır. Fakat yine de trafik kurallarına uymayan birçok sürücünün olduğunu söylemek mümkün. Ülkemizde trafik kazalarındaki artışın nedeni de tamamen bu kurallara uyulmamasından kaynaklanmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü, sürücülerin trafik kurallarına uymaması durumunda caydırıcı yaptırımlar uygulamaktadır. Araç Ceza Sorgulama işlemi sayesinde de aracınıza ait olan cezaları kısa sürede görüntüleyebilirsiniz. Daha çok trafik yoğunluğunun artış gösterdiği alanlarda mobese kameraları sayesinde bu cezalar yazılmaktadır ve yazılan trafik cezaları plakaya ait olur. Araç plakanız üzerinde ne kadar ceza olduğunu da Araç Ceza Sorgulama yaparak öğrenmeniz artık çok kolay hale gelmiştir. Çünkü dijital ortamlarda plaka bilgilerinizi kullanarak aracınıza ait bir cezanın olup olmadığı görüntülenebilir hale gelmiştir.

Araç Ceza Sorgulama yapmak için dilerseniz bulunduğunuz bölgede bulunan EGM’ye giderek de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak her geçen gün gelişen internet teknolojileri sayesinde birçok kuruluşun uygulamasını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Adsense

Plaka İle EGM Araç Trafik Cezası Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesine giriş yaparak ceza sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem ilgili kategori olan ‘trafik ceza ve otopark sorgulama’ bölümüne giriş yaparak isim ve TC kimlik numaranızı girmektir. Daha sonra ise soyadınızı ve doğum tarihinizi girdikten sonra adınıza düzenlenmiş araç plaka bilgilerine ulaşabilir ve herhangi bir cezanın var olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz.

Plakadan Araç Trafik Cezası Sorgulamak İçin Tıklayınız

Vergi Dairesi Üzerinden Araç Cezası Sorgulama

Gelişen teknolojiler sayesinde Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesi üzerinden de bu tür sorgulamaların gerçekleşebildiğini belirtebiliriz. GİB sitesine giriş yaptıktan sonra ‘sorgulamalar’ ekranına gidebilir ve motorlu taşıt işlemleri bölümünden gerekli sorgulamaları yapabilirsiniz. Burada sizden talep edilecek bilgiler ise plaka, TC kimlik ya da vergi numarasının yanında tescil tarihi olacaktır.

Vergi Dairesi İle Araç Cezası Sorgulamak İçin Tıklayınız

E-Devlet İle Plakadan Araç Sorgulama

Bu sorgulamayı yapmak için dilerseniz e-Devlet kapısını da kullanabilirsiniz. Şifre ve TC kimlik numaranızı girerek e-Devlet uygulaması üzerinden ‘Ceza Sorgulama’ kategorisine giriş yapabilir ve burada sizden talep edilen bilgileri girdikten sonra aracınıza yazılmış bir cezayı tüm detaylarıyla görüntüleyebilirsiniz. Her 3 işlem de oldukça güvenilir ve hızlı bir alt yapıyla hizmet vermektedir.

E-Devlet İle Plakadan Araç Sorgulamak İçin Tıklayınız

Puan Ver

27 oy, Ortalama : 5/5

Önceki Yazımız » HGS Bakiye Sorgulama

Sonraki Yazımız » Türk Telekom Dakika Sorgulama

Sizin Düşünceniz Nedir ?