HGS Bakiye Sorgulama

Hızlı geçiş sistemi olarak bilinen HGS, 2012 yılından beri ülkemizde kullanılmakta ve kartlı geçiş sisteminin yerine uygulanmaktadır. Trafiğin yoğun olduğu alanlar ve şehir çıkışlarında kullanılan ve araçların geçişinin daha hızlı hale getirmeyi amaçlayan bu uygulamayı kullanırken HGS Bakiye Sorgulama yapmanız da gerekecektir.

HGS Nasıl Alınır ?

Araçların ön camında bulunan HGS kartları sayesinde gişelerden geçiş yaparken beklemiyor ve daha güvenli bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca HGS etiket ve kartının bulundurulma zorunluluğu olduğu için, araç sahipleri bu kartı PTT şubelerinden araç ruhsatıyla beraber 5 TL karşılığında alabilmektedir.

Sms İle HGS Bakiye Sorgulama

HGS Bakiye Sorgulama işlemlerine bakacak olursak; SMS ile HGS bakiye sorgulama yapabileceğiniz unutmayın. Ancak bu hizmetten faydalanmak için PTT’nin resmi internet sayfası üzerinden HGS hizmet üyeliği gerçekleştirmeniz gerekecektir. Özel bir uygulama olduğu için üyelik işlemini tamamlamadan SMS ile HGS sorgulama yapılamaz.

Turkcell Mobil Ödeme İle HGS Bakiye Yükleme

HGS sistemi, Turkcell mobil ödeme üzerinden bakiye yükleme hizmeti de sunmaktadır. PTT’den aldığınız HGS kartıyla yükleme yapmak için ‘PLAKA’ yazıp bir boşluk bırakıyor ve daha sonra ‘TUTAR’ yazarak ‘1447’ye SMS gönderiyorsunuz. Servisten yararlandıktan sonra ödemeniz gereken tutar Turkcell faturasına yansıtılmaktadır. Turkcell Mobil Ödeme İle HGS Bakiye Yükleme işlemi bu şekilde yapabilirsiniz.

Adsense

PTT HGS Bakiye Sorgulama

Belirttiğimiz üzere HGS sorgulama işlemleri PTT’nin resmi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. HGS ile ilgili tüm konularla PTT ilgilendiği için bu şekilde hizmet alabilirsiniz. HGS bakiye sorgulamak isteyenlerin sisteme üye olması gerektiğini bir kez daha hatırlatalım. HGS müşteri hizmetlerine giriş yaptıktan sonra ‘müşteri hizmetlerine giriş’ butonuna tıklamanız gerekiyor. Daha sonra üyelik işlemlerini tamamlamak için sizden istenen e-posta adresi, TC kimlik numarası ve şifre bilgilerini eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir.

PTT Web Sitesinden HGS Bakiye Sorgulama İçin Tıklayınız

E-Devlet HGS Bakiye Sorgulama

Tüm bu adımları gerçekleştirdikten sonra HGS sorgulama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sistemin sunduğu bir diğer avantaj ise bu uygulamaya e-Devlet şifresiyle erişim hakkı tanınmasıdır. Yani hazırda olan e-Devlet şifrenizi kullanarak da HGS sorgulaması yapabilirsiniz. Alacağınız hizmet ücretsiz olarak sunulur ve dilediğiniz her an HGS sorgulaması yapabilirsiniz. Bakiyenizin bitmesi durumunda sorun yaşamamak adına SMS ile HGS bakiye yükleme işlemi gerçekleştirmeniz gerekir.

E-devlet Üzerinden HGS Bakiye Sorgulama İçin Tıklayınız

Puan Ver

217 oy, Ortalama : 5/5

Önceki Yazımız » Yargıtay Dosya Sorgulama

Sonraki Yazımız » Türk Telekom Dakika Sorgulama

Sizin Düşünceniz Nedir ?