Yargıtay Dosya Sorgulama

Yargıtay üzerinden yapacağınız işlemler bulunuyor ya da dosyalarınızı takip etmek istiyorsanız Yargıtay Dosya Sorgulama uygulamasından faydalanmanız gerekecektir. Sizlere bu işlemlerin en kısa sürede nasıl yapıldığını ve TC kimlik numarası ile dosya sorgulama işlemleriyle ilgili gerekli bilgileri aktarıyor olacağız.

Bilindiği üzere Yargıtay resmi bir kurumdur. Dosya sorgulama işlemleri yapacak kişiler için de 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, ilgili kuruma giderek dosya sorgulama hizmeti almak, diğeri ise dijital platformlar üzerinden Yargıtay Dosya Sorgulama hizmeti almak olacaktır. İnternetin gelişmesi sayesinde tüm sorgulamaların tek çatı altında yapıldığı uygulamalar da mevcuttur.

E-Devlet Üzerinden Yargıtay Dosya Sorgulama

Bu konuda bir örnek verecek olursak e-Devlet kapısı üzerinden SGK işlemleri, mahkeme dava dosyası sorgulamaları, vergi borcu sorgulama, GİB işlemleri ve Maliye Bakanlığı ile ilgili tüm sorgulamalar yapılabilmektedir. Bu işlemlerin yanı sıra Yargıtay Dosya Sorgulama için de e-Devlet’e şifre ve TC’niz ile giriş yapabilir ve herhangi bir dava dosyanızın olup olmadığını anında kontrol edebilirsiniz. Sorgulama işleminin ardından karşınıza çıkacak ekranda dava dosyasının tüm bilgileri de ayrıntılı olarak sizlere sunulmaktadır.

E-Devlet Üzerinden Yargıtay Dosya Sorgulaması Yapmak İçin Tıklayınız

Yargıtay Kendi Web Sitesi Üzerinden Sorgulama

Dilerseniz Yargıtay’ın kendi web sitesi üzerinden de sorgulama yapabilirisiniz. Siteye giriş yaptığınızda e-Hizmetler bölümüne gelerek daha sonra ‘Dosya Sorgu’ alt başlığını seçmelisiniz. Ardından TC kimlik numaranız ile birlikte sorgulama yapabilirsiniz. Bu uygulama kullanılırken alt bilgiler arasında doldurulması gereken boşluklar da bulunuyor. İl adı ve mahkeme türünün de girilmesi gerektiğini unutmayın. Seçmiş olduğunuz ile göre size ait olan dosya bilgileri ekrana gelmeden önce Mahkeme esas no, mahkeme karar no ve savcılık esas no gibi bilgilerin de doldurulması gerekir. Eksiksiz bir şekilde boşlukları doldurduktan sonra ‘Sorgula’ butonuna tıklayabilir ve dosya sorgulama işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Daire Bilgileri İle Yargıtay Dosya Sorgulama

Bilindiği üzere daire bilgileri ile yargıtay dosya sorgulaması yapabilmektesiniz. Bunun için tek yapmanız gereken alt bölümde belirttiğimiz link üzerinden siteye erişim sağlayarak, gerekli bilgileri doldurmaktır.

Daire Bilgileri İle Yargıtay Dosya Sorgulaması Yapmak İçin Tıklayınız

(CB) Cumhuriyet Başsavcılığı Bilgileri İle Yargıtay Dosya Sorgulama

Yargıtay dosya sorgulama işlemlerinde bilinen başka bir yöntem ise CB bilgileri (Cumhuriyet Başsavcılığı) ile dosya sorgulamaktadır. Bununla alakalı olarak aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada bilgileri doldurup, sorgulama yapabilirsiniz. CB Bilgileri İle Yargıtay Dosya Sorgulama İçin Tıklayınız

İlk Derece Bilgileri Üzerinden Yargıtay Dosya Sorgulama

Üçüncü yöntem olarak önereceğimiz ilk derece bilgileri üzerinden dosya sorgulamadır. Bunun için yapmanız gereken işlem ise alt bölümde belirttiğimiz web sitesini ziyaret etmenizdir. İlk Derece Bilgileri İle Yargıtay Dosya Sorgulama İçin Tıklayınız

En Hızlı Yargıtay Dosya Sorgulama Yöntemi

Yargıtay’ın web sitesi üzerinden yapacağınız sorgulama oldukça detaylıdır. Bu yüzden sizlere e-Devlet kapısı üzerinden sorgulama yapmanızı öneriyoruz. Çünkü e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra yapacağınız herhangi bir sorgulamada sizlerden ek bilgiler talep edilmez. Direkt olarak sorgulamaların tamamı saniyeler içinde tarafınıza aktarılır. Sorgulamaların ardından dilerseniz döküm de alabilir ve sahip olduğunuz belgeleri arşivleyebilirsiniz.

Puan Ver

213 oy, Ortalama : 5/5

Önceki Yazımız » Türk Telekom Fatura Sorgulama

Sonraki Yazımız » Türk Telekom Dakika Sorgulama

Sizin Düşünceniz Nedir ?